HABERLER
SANATTA USTALIK KOLAY DEĞİL

"Usta Çırak Buluşmaları"nda Esenlerli gitar ve şan öğrencilerine, sanatta usta olarak anılmanın gereklerinden bahseden sanatçı Aykut Kuşkaya, "Bir kişiye usta denmesi için yaptığı işi iyi yapması değil çok iyi yapması gerekir " dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün "Usta Çırak Buluşmaları" programı kapsamında sanatçı Aykut Kuşkaya Esenlerli gençlerle buluştu. Kuşkaya, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde, Esenler Sanat Evi (ESEV) gitar ve şan öğrencilerine sanatta ustalaşmak ve eser oluşturmak üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.


İYİ DEĞİL ÇOK İYİ OLMALISINIZ

 

Bir işi iyi yapmanın o işin ustası olmak anlamına gelmediğini belirten Aykut Kuşkaya, şunları söyledi:

 

"Ben şarkı söylüyorum ve iyi şarkı söylerim. Yazmış olduğum güzel bestelerim var, gitarı da iyi çalarım ama bir kişiye usta denmesi için yaptığı işi iyi yapması değil çok iyi yapması gerekir. Kişinin yaptığı işi, en iyi yapan kişi olması gerekir ki adına usta densin. Sizler benim yanımda çırak olabilirsiniz ama ben bunu sadece deneyim eksikliği olarak tanımlıyorum. Yeterli tecrübe kazanarak sizler de iyi birer sanatçı olabilirsiniz. Benden çok daha iyi şarkı söyleyen, benden çok daha iyi besteler yapan insanların yanında, ben de çırağım. Usta olabilmek için kendinizi ifade etmelisiniz sadece kurslarda karşınıza konulan nota kitaplarındaki parçaları çalmanız yeterli değil kendi bestelerinizi çalmalısınız."

 

Mini bir müzik dinletisi tadında devam eden programda Kuşkaya, "Cemre", "Dağlar Dağlar" ve "Kaldırımlar" şarkılarını da gençler için çaldı.

 

HABER GÖRSELLERİ
 
 
Yeni sitemiz sizce nasıl?
23.01.2013

 Çok iyi   % 40
 Daha İyi Olabilir   % 5
 Fena Değil   % 4
 İyi   % 5
 Kötü   % 47

Bu ankete 3443 kişi katıldı

 
   
KURSLARIMIZ | BASINDA ESEV | KÜLTÜR SANAT | GALERİ | HABERLER | İLETİŞİM |

Copyright 2012 Esenler Belediyesi ESEV