HABERLER
MAHKÛMLAR 'ÖLÜRÜM TÜRKİYEM'İ SÖYLEDİ

Metris Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutuklular, ESEV hocası Ahmet Turan Öztürk'ün verdiği Türk Halk Müziği konseriyle moral buldu. Mahkûmlar hep birlikte "Ölürüm Türkiyem" şarkısını söylediler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Metris 2 No'lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile birlikte mahkûmlar için her ay "Metris Buluşması" adı altında moral konserleri düzenliyor. ESEV (Esenler Belediyesi Sanat Evi) hocası  Ahmet Turan Öztürk'ün verdiği Türk halk müziği konserinde mahkûmlar keyifli vakit geçirdiler.

 

Konsere başlamadan önce mahkûmlarla sohbet eden Öztürk, dostlukların, kardeşliğin önemine vurgu yaparak, "İnsanların anlaşabilmeleri için aynı dili konuşmaları gerekmiyor, aynı duyguları paylaşmak, anlaşmak demektir" dedi.


METRİS'TE TÜRKÜ ZİYAFETİ

Ahmet Turan Öztürk, konserinde;  "Sivas Elleri'nde Sazım Çalınır", "Vay Deli Gönlüm", "Telli Turnam", "Parsel Parsel Eylemişler", "Ben Yoruldum Hayat" gibi sevilen türküleri seslendirdi. Dinledikleri türkülerle duygusal anlar da yaşayan mahkûmlar, Ölürüm Türkiyem" türküsünde Öztürk'e eşlik ederek hep bir ağızdan söylediler. Programın sonunda Öztürk, kendi bestesi olan "Bu Vatan Bizim" adlı eserini seslendirerek konserini noktaladı.
HABER GÖRSELLERİ
 
 
Yeni sitemiz sizce nasıl?
23.01.2013

 Çok iyi   % 40
 Daha İyi Olabilir   % 5
 Fena Değil   % 4
 İyi   % 4
 Kötü   % 47

Bu ankete 3435 kişi katıldı

 
   
KURSLARIMIZ | BASINDA ESEV | KÜLTÜR SANAT | GALERİ | HABERLER | İLETİŞİM |

Copyright 2012 Esenler Belediyesi ESEV