HABERLER
GENÇ YETENEKLER AYLA ALGAN İLE BULUŞTU

ESEV'li öğrencilere tiyatro yaşamına dair tecrübelerini aktaran usta oyuncu Ayla Algan, "Sanat, mektepli olmayı gerektirmeyen bir branş, içten ve doğuştan gelen bir yetenektir " dedi.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) tiyatro öğrencileri, usta tiyatro ve sinema oyuncusu, tiyatro eğitmeni Ayla Algan'ı ziyaret ettiler. Usta sanatçı, ESEV’li öğrencilere tiyatro ve sinemada uzun yıllar sonucu edindiği tecrübelerini aktardı. Yaklaşık 55 yıldır tiyatro sahnelerinde yer alan Algan, son zamanlarda ise sinema ve televizyon işlerinde daha çok yer aldığını söyledi.


SANAT İÇTEN VE DOĞUŞTAN GELEN BİR YETENEK

 

Mesleğe başladığında bu durumu bir süre ailesinden sakladığını; fakat şimdi ailesi ve kendisinin de mutlu olduğunu söyleyen Algan, " Sanat, mektepli olmayı gerektirmeyen bir branş, içten ve doğuştan gelen bir yetenektir. İşin sırrı sabır ve çok çalışmak, sürekli kendini yenilemek yani güncel kalmak gerekir. Kişi sevdiği ve benimsediği işi yapmalı. Örneğin ben bir bakkal olamam, ben şarkı söyler, dans eder, rol yaparım. Bu da benim hep canlı ve mutlu olmamı sağlar" dedi.

 

ESEV öğrencileri Ayla Algan'la birlikte pasta keserek, geçmiş doğum gününü de kutladılar.

HABER GÖRSELLERİ
 
 
Yeni sitemiz sizce nasıl?
23.01.2013

 Çok iyi   % 40
 Daha İyi Olabilir   % 5
 Fena Değil   % 4
 İyi   % 5
 Kötü   % 47

Bu ankete 3443 kişi katıldı

 
   
KURSLARIMIZ | BASINDA ESEV | KÜLTÜR SANAT | GALERİ | HABERLER | İLETİŞİM |

Copyright 2012 Esenler Belediyesi ESEV