HABERLER
MİNİK RESSAMLARDAN RENKLİ PUZZLE

ESEV Yağlı Boya Kursu öğrencileri, Dünya Ressamlar Günü'nü hep birlikte yaptıkları bir puzzle eserle kutladılar.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Esenler Belediyesi Sanat Evi(ESEV), Yağlı Boya Kursu'nun minik  öğrencileri, hocaları eşliğinde Dünya Ressamlar Günü'nü kutladılar. Dünya Ressamlar Günü'ne özel gerçekleştirilen etkinlikte minik öğrenciler, büyükleriyle 16 parçaya bölünmüş 2,60x2,60 büyüklükte bir tuvalin üzerine modern çizgilere sahip bir eserin röprödüksiyonunu yaptılar.

 

FARKLI KARAKTERLER FARKLI RENKLER


Dünya Ressamlar Günü için klasik bir anmadan ziyade, tüm yağlı boya kursiyerlerinin katıldığı bir etkinliğin yapılmasının daha uygun görüldüğünü söyleyen Resim Kursu hocası Özlem Kaya, "Renkler nasıl farklı pigmentlerden oluşuyorsa, biz insanlar da farklı karakterlerden oluşuyoruz. Renkler bir araya geldiklerinde nasıl güzel bir sanat eseri ortaya çıkıyorsa, insanlar da bir araya geldiklerinde güzel topluluklar oluşuyor. Sanat eserlerinde bize mutluluk veren, keyif veren işlerin ortaya çıkması, farklı kültürden insanların da bir araya geldiklerinde ortaya iyi işler çıkabileceğini göstermek için böyle bir etkinlik yapmak istedik. Herkesin bir puzzle parçası gibi yaptığı çalışmalar bir araya geldiğinde ortaya bu sanat eseri çıktı" şeklinde konuştu.

 

DUVARDAKİ YERİNİ ALDI


Minik ressamlar yaptıkları çalışmaları kendi elleriyle çerçeve içerisine yerleştirerek, puzzle resimlerini tamamladı. Yapılan çalışma, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nin duvarına asıldı.

HABER GÖRSELLERİ
 
 
Yeni sitemiz sizce nasıl?
23.01.2013

 Çok iyi   % 40
 Daha İyi Olabilir   % 5
 Fena Değil   % 4
 İyi   % 5
 Kötü   % 47

Bu ankete 3443 kişi katıldı

 
   
KURSLARIMIZ | BASINDA ESEV | KÜLTÜR SANAT | GALERİ | HABERLER | İLETİŞİM |

Copyright 2012 Esenler Belediyesi ESEV