HABERLER
ETKİLİ KONUŞMAK İÇİN SESİNİZİ KEŞFEDİN

"Usta Çırak Buluşmaları"nda "İnsanları Etkileme Sanatı ve Hitabet" konusunda söyleşi gerçekleştiren TRT Haber Spikeri Işıl Açıkkar, etkili konuşmanın, ses tonunu keşfetmek ve doğru nefes almaktan geçtiğini söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün "Usta Çırak Buluşmaları" programı kapsamında TRT Haber Spikeri Işıl Açıkkar, Esenlerlilerle buluştu. Deneyimli sunucu, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde, Esenler Sanat Evi (ESEV) Radyo Programcılığı ve Sunuculuk, Diksiyon öğrencileri ile ilgili olan çok sayıda gence "İnsanları Etkileme Sanatı ve Hitabet" konusunda söyleşi gerçekleştirdi.


İŞİNİZİ AŞKLA YAPIN, FAZLA ÖDÜN VERMEYİN

 

Medya sektöründe yer almak isteyen gençlere tavsiyelerde bulunan Işıl Açıkkar, "Üniversitede okurken ciddi anlamda çalışmak gerekiyor. Paraya pula bakmadan, kursa gider gibi düşünerek okurken bu yarışa girmelisiniz. Özellikle kız arkadaşlar zorlanabilirler. Gönül vermediyseniz, belki de vazgeçeceksiniz. Bu meslekte yer almak istiyorsanız, bu işe aşık olmanız gerekir. Bu çok daha fazla çalışın demek değil. Kendinizden, ailenizden ve özel hayatınızdan çok fazla ödün vermeyin. Fazlaya gittiğinizde daha fazla kıymetiniz olmayacak" diye konuştu.


SESİNİZİ KEŞFEDİN, DOĞRU NEFES ALIN

 

Etkili konuşmanın, ses tonunu keşfetmek ve doğru nefes almaktan geçtiğini belirten Işıkkar özetle,"Önce kendi ses tonunuzu keşfedin. Ses tonu, çalışma ve egzersizle öğrenilir. Ses tonunuzu keşfetmek için diyaframı açmalısınız ve bunu nefes egzersizleriyle yapmalısınız. Doğru nefes almayı bilmeliyiz. Doğru nefes alamazsak her şeyden önce sağlıklı olamayız" şeklinde konuştu.

 

Işıkkar, konuşmasının ardından katılımcılara nefes alma egzersizleri yaptırdı ve dinleyenlerin sorularını cevapladı.

 

 
 
Yeni sitemiz sizce nasıl?
23.01.2013

 Çok iyi   % 40
 Daha İyi Olabilir   % 5
 Fena Değil   % 4
 İyi   % 5
 Kötü   % 47

Bu ankete 3443 kişi katıldı

 
   
KURSLARIMIZ | BASINDA ESEV | KÜLTÜR SANAT | GALERİ | HABERLER | İLETİŞİM |

Copyright 2012 Esenler Belediyesi ESEV